vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken ancak problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin müşterek tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, psikolojik kökenli birleşik seksüel görev bozukluğudur. bayan cinsî temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada bir kez engel varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel münasebet sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca bacak parmaklarına derecede yaygın sadece şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla ancak ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya usul açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi birleşik mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda edisyon yapmaları nedeniyle birleşik jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile buraya bakabilirsin uğraşan jinekolog sayısı az olduğu ayrılmış birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir müşterek problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu maddeye tamamlanmak gibi ikiye ayrılabilir. seyrek maddeye sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin aynı tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsî bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli önemli nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok aşkın zaviye çekeceği, fazla gereğinden kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler maksadıyla olduğu, seksüel ezgi duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tutulmak üzere müteaddit psikolojik sorunlara niçin olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *